Sieć kin Cinema 3D

Spółka akcyjna Cinema 3D powstała w 2010 roku i ma swoją siedzibę w Legnicy. Jej aktualnym prezesem jest Andrzej Bartnicki. Obecnie w posiadaniu tej sieci kin jest 8 obiektów, a w najbliższych latach planowane jest otwarcie kolejnych 3.

CINEMA3D SA od początku skoncentrowała się na realizacji multipleksów położonych na terenie galerii oraz centrów handlowych w miejscowościach powyżej 50 tys. mieszkańców. Najważniejszym celem tej firmy jest wysoki poziom obsługi, czego dowodem są przyznawane Cinema 3D tytuły najlepszej obsługi klienta, np. w 2012 r. W ciągu 6 lat swojego istnienia marka Cinema 3D trafiła do grona liderów rynku kinowego w Polsce.

W kinach tej spółki odbywają się nie tylko premiery największych światowych hitów, ale również organizowane są wydarzenia specjalne i wyświetlane treści alternatywne (np. transmisje operowe lub teatralne, wydarzenia sportowe „live”).

Pierwsze kino tej sieci mieszczące się w Galerii Twierdza w Kłodzku otwarto w rok po założeniu spółki, czyli 14 stycznia 2011 roku. W następnej kolejności dołączyły do niego obiekty w Kaliszu (Galeria Tęcza 27 stycznia 2012 roku), w Świdnicy (Galeria Świdnicka 9 marca 2012 r.) i w Lesznie (Galeria Leszno 14 grudnia 2012 roku).

Wszystkie 8 kin Cinema 3D to w 100% kina cyfrowe, które są wyposażone w możliwość wyświetlania filmów w technologii trójwymiarowej. Kina korzystają w tym celu z technologii Dolby 3D Digital Cinema, z technologii 3D 4K bądź z technologii DepthQ.

Obiekty, w których mieszczą się kina Cinema 3D w Polsce:

  • Galeria Rywal w Białej Podlaskiej ( 5 sal kinowych);
  • Galeria Glogovia w Głogowie (5 sal);
  • Galeria Manhattan w Gorzowie Wielkopolskim (5 sal kinowych);
  • Galeria Tęcza w Kaliszu (5 sal);
  • Galeria Twierdza w Kłodzku (3 sale);
  • Galeria Leszno w Lesznie (4 sale);
  • Galeria Świdnicka w Świdnicy (4 sale);
  • Galeria Corso w Świnoujściu (4 sale kinowe).

Sieć kin Cinema 3D ma w planach również otwarcie 3 nowych przedsięwzięć zlokalizowanych w Gdańsku (Galeria Morena, 6 sal), w Warszawie (Galeria Młociny, 9 sal kinowych) oraz w Tarnowie (Galeria Tarnovia).

Ta nowoczesna, choć nieposiadająca jeszcze wielkiego zasięgu sieć kin wielosalowych przyciąga swoich klientów niższymi cenami. Za bilet ulgowy zapłacimy 17 zł (od pon. do pt.) lub 19 zł (w weekendy), a za bilet normalny na film tradycyjny bądź 3D 19 zł (od pon. do pt.) lub 21 zł (w weekendy). W środy bilety można nabyć za jedyne 16 zł (zarówno ulgowe, jak i normalne w ramach akcji Super Środa). Ponadto w sieci Cinema 3D nie ma obowiązku odpłatnego pożyczania okularów 3D, choć można je zakupić za 4 zł (potem stają się własnością klienta).

 

 

Dodaj komentarz

(*) wymagane pola są oznaczone gwiazdką